Spalio 28 d. Klaipėdos Vydūno gimnazijoje vyko 6-asis jaunimo teatro kolektyvų kūrybinis projektas-festivalis „Aš ne vienas pasaulyje“. Dėl pandemijos iššaukto karantino praėjusiais mokslo metais renginys neįvyko. Tačiau šiais 2021 m. renginio organizatoriai ir teatro mokytojai nesitraukė – šįkart projektas įgyvendintas pasirinkus tikslinę 8–12 (I–IV gimnazijos) mokinių klasių grupę ir laikantis LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

                      Festivalio tikslai – pakviesti jaunimą teatrinei bendrystei drauge kurti saugioje aplinkoje, mokėti pasidžiaugti kitų originalumu, o ne konkuruoti – įgyvendinti ir lūkesčiai išsipildė su kaupu! Festivalyje, kuris šiais metais tapo Antikos laikų Dionisijomis, dalyvavo Vydūno gimnazijos 8 ir 10 (II gimnazijos) teatro klasių grupės, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro teatro studija „Svajonė“, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaidybos studija „Trepsė“, „Varpo“ gimnazijos grupė „Trečiokai“, Baltijos gimnazijos teatro kolektyvas ir Vytauto Didžiojo gimnazijos teatro studija. Festivalyje dalyvaujantys teatro būreliai turėjo paruošti namų darbą – apie 5 min. trukmės etiudą pasirinkta aktualia socialine tematika. Dalyvių laukė ir dvi improvizacinės užduotys – parengti etiudą su duotu rekvizitu ir pagal muzikinį takelį sukurti improvizaciją. Visos užduotys pareikalavo bendradarbiavimo, reakcijos, kūrybiškumo improvizuojant.

                      Festivalio kūrybinius darbus ir improvizacijas vertino išmani žiuri komisija: režisierė dr. J. Grigaitienė, teatrologas, režisierius prof. P. Bielskis, dramos terapijos specialistė S. Burneikaitė, režisierius K. Makauskas ir režisierius E. Kupčiūnas. Jų darbas nebuvo lengvas – kiekviena pasirodžiusi mokinių teatro grupelė buvo nominuota ir apdovanota diplomais. Įdomu tai, kad nominacijos nebuvo iš anksto apgalvotos, o priskirtos čia pat vietoje komisijai tariantis ir improvizuojant. Komisija negailėjo mokiniams šiltų žodžių, taiklių vertinimų ir padrąsino kiekvieną rinktis teatrą, tokį svarbų asmenybės ugdymo procese. Kol komisija aptarė kolektyvų pasirodymus, mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti kūrybinėse sceninių muštynių dirbtuvėse, kurias skirtingoms grupėms vedė režisieriai Karolis Makauskas ir Egidijus Kupčiūnas.

                      Socialinė tema festivalio užduotims atlikti pasirinkta neatsitiktinai: dažnai etiuduose atsispindi asmeniniai patyrimai, išgyvenimai, sukauptos žinios, siekis įsijausti į vieną ar kitą situaciją. Jaunuoliui, dar besiformuojančiam kaip asmenybei, itin svarbu išreikšti save bei stebėti kitus. Taip teatru mokomasi emocinio raštingumo.

Festivalio organizatoriai – Klaipėdos Vydūno gimnazija, Klaipėdos miesto teatro mokytojų metodinis būrelis ir Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras – tikisi, kad kitais metais sulauks dar didesnio būrio dalyvių ir galės dar kartą drauge kurti, pasidalinti vertinga patirtimi, įkvėpti drąsos ir palaikyti vieni kitus !

Back to top