Spalio 27 d. Klaipėdos Vydūno gimnazijoje vyko 7-asis jaunimo teatro kolektyvų kūrybinis projektas-festivalis „Aš ne vienas pasaulyje“. Festivalio tikslai – pakviesti jaunimą teatrinei bendrystei drauge kurti saugioje aplinkoje, mokėti pasidžiaugti kitų originalumu, o ne konkuruoti – įgyvendinti ir lūkesčiai išsipildė su kaupu! Festivalyje, kuris šiais metais pavirto į Mažojo princo (L. Dainauskas) ir jo draugės Lapės (M. Kanovaitė) pasaulį, dalyvavo Vydūno gimnazijos 12 (IV gimnazijos) teatro klasės grupė, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro teatro studija „Svajonė“, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaidybos studija „Trepsė“, „Varpo“ gimnazijos grupė „Teatrinukai“, Baltijos gimnazijos teatro klasės grupė ir dvi S. Dacho progimnazijos teatro klasių grupės. Festivalyje dalyvaujantys teatro būreliai turėjo paruošti namų darbą – apie 5 min. trukmės etiudą pasirinkta aktualia socialine tematika. Dalyvių laukė ir naujovė: dvi improvizacinės užduotys – parengti etiudą su duotu rekvizitu ir pagal muzikinį takelį sukurti improvizaciją.

 Festivalio kūrybinius darbus ir improvizacijas vertino žiuri komisija: režisierė dr. J. Grigaitienė, režisierius E. Kupčiūnas, etikos ir šokių mokytoja I. Aleksienė, teatro mokytojos V. Ramelytė ir A. Naujokienė. Jų darbas nebuvo lengvas – kiekviena pasirodžiusi mokinių teatro grupelė buvo nominuota ir apdovanota diplomais. Nominacijos kolektyvams kaip ir kasmet priskirtos čia pat vietoje komisijai tariantis ir improvizuojant. Kol komisija aptarė kolektyvų pasirodymus, mokiniai savo naujai sukurtose mišriose grupelėse žaidė mėgstamiausius teatrinius žaidimus. Festivalio pabaigoje 11-kai ryškiausių mokinių komisija skyrė diplomus „Už organišką vaidybą“, o viena iš naujai suburtų visų kolektyvų grupių pelnė papildomą nominaciją „Už kūrybišką režisūrinį sprendimą ir įtikinamą vaidybą“.

 Socialinė tema festivalio užduotims atlikti pasirinkta neatsitiktinai: dažnai etiuduose atsispindi asmeniniai patyrimai, išgyvenimai, sukauptos žinios, siekis įsijausti į vieną ar kitą situaciją. Jaunuoliui, dar besiformuojančiam kaip asmenybei, itin svarbu išreikšti save bei stebėti kitus. Taip teatru mokomasi emocinio raštingumo.

Festivalio organizatoriai – Klaipėdos Vydūno gimnazija, Klaipėdos miesto teatro mokytojų metodinis būrelis ir Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras – tikisi, kad kitais metais vėl sulauks būrio dalyvių ir galės dar kartą drauge kurti, pasidalinti vertinga patirtimi, įkvėpti drąsos ir palaikyti vieni kitus!

 

Back to top