Geri dalykai negali būti pamiršti ir privalo kartotis! Tradicinis tarptautinis projektas ,,Draugystės pynė“ 2022 metais po dvejų metų pertraukos grįžo su nauja kūrybine idėja – siekiama sukurti lietuvių kalbos „Mažųjų abėcėlę“. Darbų gausa ir įvairovė ne tik nustebino, bet ir pradžiugino organizatorius. Kadangi projekto procese galėjo dalyvauti visi norintys ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai, tad sulaukta virš 1500 lietuviškų raidžių trafaretų iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių, o taip pat iš Airijos Monaghan‘o lituanistinės mokyklos „Lietuvos vaikai“, Airijos Carrickmacross‘o lituanistinės mokyklos „Saulės Zuikučiai“, Airijos Monaghan‘o Beech Hill koledžo, Baltarusijos, MPK Pelesos vaikų darželio-vidurinės mokyklos lietuvių mokomąja kalba.

„Draugystės pynės“ šių metų kūrybinis darbas skirtas skatinti mokinių bendradarbiavimą, saviraišką, kūrybiškumą, pagarbą vienas kitam. Pačios gražiausios vaikų sukurtos raidės sugulė į spalvinimo knygelę „Draugystės pynė. Mažųjų abėcėlė“. Ši knygelė skirta patiems mažiausiems, kurie pradeda mokytis rašyti ir tarti raideles. Paėmę šią knygelę ir versdami puslapį po puslapio, vaikai pieš ir spalvins, dekoruos ir margins kiekvieną raidę, lavindami smulkiąją motoriką, ir raidelė po raidelės išmoks lietuvišką abėcėlę. Knygelės rengėjai tikisi, kad ši ugdymo priemonė taps dideliu pagalbininku ne tik mokytojams ir švietimo pagalbos specialistams, bet ir mažųjų tėveliams.

                      Už tarptautinio projekto ,,Draugystės pynė. Mažųjų abėcėlė“ įgyvendinimą ir naujos ugdymo priemonės atsiradimą esame dėkingi organizatoriams – Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centrui, Klaipėdos miesto mokyklų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodiniam būreliui, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos specialiajai pedagogei Linai Mineikienei ir Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos specialiajai pedagogei ir logopedei Laimai Naraškevičienei. Nuoširdų „AČIŪ“ tariame mažiesiems „Draugystės pynės“ dalyviams – raidelių autoriams, juos paruošusiems pedagogams bei švietimo pagalbos specialistams.

 

Knygelės elektroninę versiją galima rasti paspaudus nuorodą: https://www.kpskc.lt/specialusis-ugdymas/.

Back to top