mandalos

                      Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras drauge su Klaipėdos miesto mokyklų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinio būrelio taryba bei Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos švietimo pagalbos specialistais 2019 metų rudenį jau ketvirtąjį kartą pakvietė paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną. Šiai dienai skirtas ir tradicija tapęs kūrybinių darbų projektas „Draugystės pynė“ kasmet suburia vis daugiau iniciatyvių pedagogų, auklėtojų, švietimo pagalbos specialistų, palaikančių idėją draugauti, padėti, būti šalia neįgaliųjų ir su jais. Projekto iniciatoriai džiaugiasi, kad „Draugystės pynė“ kaskart sulaukia didžiulio susidomėjimo ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Šiais metais dalyvavo apie 160 įstaigų ir 441 pedagogas. Darbus atsiuntė ir nuolatiniai draugai, projekto dalyviai iš Airijos bei Baltarusijos: Baltarusijos Pelesos vidurinės mokyklos lietuvių mokomąja kalba, Airijos Carrickmacross lituanistinės mokyklos ,,Saulės Zuikučiai“, Airijos Korko lituanistinės mokyklos ,,Banga“, Airijos Monaghan‘o Beech Hill ir Airijos Carrickmacross‘o Inver koledžų. Yra nemažai ištikimų projekto dalyvių iš Lietuvos švietimo įstaigų, kurios dalyvauja visus šiuos 4 metus, t. y. tiek, kiek vyksta projektas „Draugystės pynė“. 

                       V. Gėtės teigimu, „Geriausias būdas išlaikyti draugystę – dalytis mintimis apie savo darbus. Žmones labiausiai suartina bendra veikla.“, o kūrybiškai veikdamas dažnas patenkina savirealizacijos poreikius, atsipalaiduoja, susivienija bendram tikslui, mezga draugystės ryšius ir juos stiprina bei puoselėja. Šįmet bendrystei kurti ir suburti bendruomenes pasirinktas būdas kurti mandalą. MANDALA – centruotas, simetriškas piešinys apskritime. Tai universalus pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės simbolis, dar vadinamas maginiu apskritimu. Pats žodis „mandala“ reiškia ne tik ratą, diską, sferą, bet ir bendruomenę, susirinkimą, tiesiog tai, kas skirtingas dalis apjungia į darnią visumą. Projekto metu sulaukta virš 450 mandalų. Dalyvių išradingumas, išmonė ne tik maloniai nustebino, bet ir džiugino kiekvieno matančiojo širdį. Mandalose išreikšta viskas, kuo galėtų pasidžiaugti ir 2020 metų astrologinis simbolis – Žiurkė. Tai lazdyno riešutai, saulėgrąžos, moliūgų sėklos, kaštonai, gilės… Taip pat gausu netikėtų pasirinkimų, nukeliančių mus į gilesnius apmąstymus.

                      Atrinkti gražiausius darbus be galo sunku, tačiau vis tik pačios originaliausios mandalos pateks į 2021 metų kalendorių, o 5 nugalėtojai bus apdovanoti ypatingais prizais. Dalis mandalų šiuo metu yra eksponuojamos Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje, nuo vasario 15 d. parodą galėsite išvysti ir Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centre. Visas pamatyti galite spustelėję nuorodą: https://drive.google.com/drive/folders/19hmUV9t8EuCsydIC36evVnZkigt4LLyJ?usp=sharing

 

Klaipėdos miesto mokyklų logopedų ir specialiųjų pedagogų

 metodinio būrelio pirmininkė Lina Mineikienė

Back to top