Lietingą rugsėjo 30-osios ketvirtadienį Klaipėdos miesto ugdymo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio nariai leidosi į  kelionę-susitikimą į Švėkšną su tikslu aplankyti Švėkšnos „Saulės“ gimnaziją. Šilutės rajono, Pagėgių, Žemaičių Naumiesčio bibliotekininkus ir klaipėdiečius svetingai pasitiko gimnazijos šeimininkai: jauki aplinka, išpuošta mokinių darbais, rudeninės žydinčios gėlės. Saulėta šviesa ir šiluma spinduliavo gimnazijos direktorės Dalios Dirgėlienės sveikinimo žodis, maloniai nustebino ir suklusti privertė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Ritos Vanagienės bei jos ugdytinių parengta literatūrinė kompozicija „Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos istorijos faktai ir jos poetinės interpretacijos Švėkšnos autorių poezijoje“. Susirinkusias Klaipėdos apskrities mokyklų bibliotekininkes sudomino ir įkvėpė naujų idėjų klaipėdiečių pranešimas „Kūrybiškas požiūris į skaitymo skatinimą: klaipėdiečių projektas „Knygų ekspertų kovos“, kurį pristatė Jovita Norvilienė, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro metodininkė, ir Vitalija Poškienė, Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos bibliotekininkė, bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė. Išklausėme ir Lietuvos mokyklų bibliotekų asociacijos naujienas, susipažinome su Lietuvos aklųjų virtualios bibliotekos ELVIS naudojimo sąlygomis ir teikiamomis galimybėmis, kurias pristatė Klaipėdos padalinio vyresnioji bibliotekininkė ir atstovė regionams Henrika Nedzveckienė. Smagiai nuteikė „Saulės“ gimnazijos bibliotekininkės Ritos Šarkienės pristatyta regiono mokyklų bibliotekininkų rengiamų mokyklose projektų patirtis ir išmanioji viktorina apie Europos kalbas virtualioje Kahoot aplinkoje.

Edukacinės kelionės metu visus praturtino kultūrinė pažintis su Švėkšnos miesteliu ir jo žmonėmis: ekskursijos po Švėkšną metu aplankyta Šv. Apaštalo Jokūbo katalikų bažnyčia, senoji restauruojama sinagoga ir joje veikianti A. Šeštoko ambrotipų paroda „Namai ir žmonės“, šlovingasis Pliaterių dvaras. Sužavėti grįžome iš Vilkų Kampo bandonijų ir armonikų muziejaus. Jo įkūrėjas kraštotyrininkas Mindaugas Nogaitis ne tik aprodė visą jau daugiau kaip 30 metų rinktą ekspoziciją iš Mažosios Lietuvos krašto. Vikriai besisukdamas tarp muziejaus eksponatų, jis spėjo ir įdomiai papasakoti, ir dalyves apklausti, ir į klausimus atsakyti. Na, o kai priartėjo prie muzikinių eksponatų – ne tik užgrojo, bet ir uždainavo savo kurtas dainas.

Edukacinė išvyka „Projektinės veiklos organizavimo galimybės. Mokyklos bibliotekos vaidmuo mažesniuose miesteliuose“ ne tik įvyko, bet ir pavyko. Klaipėdietės grįžo praturtėjusios ir pilnos šviesių susitikimų akimirkų, tad naujomis jėgomis kimba į antrąjį rudens mėnesį…

Esame ypatingai dėkingi Klaipėdos miesto ugdymo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkei Vitalijai Poškienei, už iniciatyvą rengiant edukacinę išvyką ir įdomų pranešimą, atstovaujant metodinį būrelį. Dėkojame ir metodininkei Jovitai Norvilienei (PŠKC) už organizavimą ir ryžtingą pozityvumą, kuris mus įkvepia. Ačiū!

                                           Klaipėdos Baltijos gimnazijos bibliotekininkė Lina Lakickienė

 

   

Back to top