Knygų ekspertai rungėsi 6-tąjį kartą

        Birželio 1 d. simboliškai, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, projektas „Knygų ekspertų kovos“ baigė kelias savaites trukusias rungtis, vykusias įvairių amžiaus mokinių grupėse, kur buvo išrinktos Knygų ekspertų vardą iškovojusios komandos. „Knygų ekspertų kovos“ – tai Klaipėdos apskrities bendrojo ugdymo mokyklų 5–10 (I–II gimnazijos) klasių mokinių projektas-konkursas, skatinantis mokinius skaityti ir knygos šviesoje burtis bendrystei, kuri tęsiasi jau 6 metus. Projekto idėja – ieškant netradicinių kūrybinės išraiškos būdų, metodų ir darbo formų, ugdyti mokinių kūrybiškumą, apjungiant skaitymo, pasakojimo, rašymo ir piešimo veiklas, bei pristatyti šių laikų lietuvių autorių kūrybą ir lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo programoje pateiktus kūrinius iš rekomenduojamų kūrinių sąrašo. Po smagių, bet ne vieną galvą pasukti privertusių kūrybiškų užduočių „Knygų ekspertais“ tapo: 5–6 klasių etape nugalėjo „Verdenės“ progimnazijos komanda „Pinčiuko dukros“ (mokytoja Laima Tičkuvienė); 7–8 klasių etape „Knygų ekspertų“ vardą pasidalino Klaipėdos licėjaus komanda „Knygiukai“ (mokytojos Vitalija Pauželienė ir Brigita Griškutė) ir Eduardo Balsio menų gimnazijos komanda „Balsiukai virtuozai“ (mokytoja Loreta Baukienė); 9–10 klasių etape nugalėjo Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos komanda „Knyggraužiai“ (mokytoja Neolė Jucienė).

        Ypač smagu pastebėti, kad šiam projektui įgyvendinti apsijungė Klaipėdos miesto lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų bei ugdymo įstaigų bibliotekininkų metodinių būrelių tarybos drauge su Pedagogų švietimo ir kultūros centru. Idėjos sumanytoja ir projekto iniciatorė centro metodininkė Jovita Norvilienė džiaugėsi projekto tęstinumu ir dėkojo visiems dalyviams ir projekto įgyvendintojams. Įveikus iššūkį dvejus metus šį projekto konkursą organizuoti nuotoliu, šiemet visų turnyrų dalyvius savo erdvėse svetingai priėmė Klaipėdos licėjus. Šios įstaigos lietuvių kalbos mokytoja ir projekto koordinatorė Areta Tamošaitienė ne tik vedė kovas, bet parengė kovų dalyviams malonią staigmeną: dalyvių kovose dalyvavo rašytojai Vytautas V. Landsbergis ir Kotryna Zylė, kurie maloniai bendravo su mokiniais, padėjo vertinti vieną iš užduočių ir atsakė į „ekspertų“ pateiktus klausimus. Ir neatsitiktinai. Juk būtent šių autorių rašytas knygas mokiniai kūrybiškai „ekspertavo“, o užduotis kūrė ir vertino bibliotekininkės Vilija Poškienė (Tauralaukio progimnazija) ir Lina Lakickienė (Baltijos gimnazija), lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Vaida Jokšienė („Versmės“ progimnazija), Inga Leonavičienė („Vėtrungės“ gimnazija), Laima Kaupienė („Aukuro“ gimnazija), Areta Tamošaitienė (Klaipėdos licėjus).

        Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinio būrelio pirmininkė mokytoja Vaida Jokšienė ir lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Laima Kaupienė akcentavo, kad šis konkursas-projektas skatina mokinius ne tik perskaityti knygas. Dalyvaujantys konkurse susiduria su iššūkiu ir estetiškai pristatyti atliktas užduotis, ir taisyklingai kalbėti ar rašyti, o užduotis atlikti kuo kūrybingiau ir originaliau. „Visi jau esate laimėtojai, nes skaitote knygas, išminties šaltinį“, – iškilmingai renginių ciklą užbaigė įkvepiančiai 9–10 klasių turą vedusi mokytoja Laima Kaupienė ir pakvietė kovų dalyvius ir mokytojus susitikti su rašytoju Rimantu Kmita Klaipėdos miesto viešojoje Imanuelio Kanto bibliotekoje, kur su savo ugdytiniais keletą metų „sodina ant kėdės“ įžymius lietuvių kūrėjus.

        Įdomių potyrių ir nuotykių skaitantiems vasarą!

Siūlomos 2022 metų „Knygų ekspertų kovų“ dalyvių tyrinėtos knygos:

5–6 klasių mokiniai skaitė Kotrynos Zylės knygą „Siela sumuštinių dėžutėje“, Vytauto V. Landsbergio knygą „Rudnosiuko istorijos“ ir  Kristinos Gudonytės knygą „Ida iš šešėlių sodo“.
7–8 klasių mokiniai – Ignės Zarambaitės knygą „Juodavandeniai“, Vytauto V. Landsbergio knygą „Žalčių karalienė“ ir Rebekos Unos knygą „Atjunk“.
9–10 (I–II gimnazijos) klasių mokiniai – Rūtos Šepetys knygą „Kuždesių fontanas“, Rimanto Kmitos knygą „Remyga“ ir Mindaugo Jono Urbono novelių knygą „Dvasių urna“.

Projektą organizuoja Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinis būrelis, bendradarbiaudamas su ugdymo įstaigų bibliotekininkų metodiniu būreliu.

Klaipėdos Baltijos gimnazijos bibliotekininkė, ugdymo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio narė Lina Lakickienė

Back to top