Kino karavanas, keliaudamas per visą Lietuvą su kilnia misija „Film Hunt: legalaus kino savaitės Lietuvos mokyklose 2022“, stabtelėjo ir Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centre. Legalaus kino savaitė siekia sugriauti vyraujančius mitus apie turinio legalumą ir įkvėpti pokyčiams.

       „Europos kinas“, bendradarbiaudamas su festivalio „Kino pavasaris“ komanda, sukvietė šalies pedagogus atrasti kino sąsają su edukacija. FILM HUNT: LEGALAUS KINO SAVAITĖ LIETUVOS MOKYKLOSE prasidėjo konferencija „Mokau atsakingai: legalus kinas x edukacija“ nuotoliu. Virtualios konferencijos metu išklausę pranešimus ir diskusijas su kino kūrėjais bei švietimo srities profesionalais, įvairių dalykų mokytojai, bibliotekininkai, neformaliojo švietimo pedagogai, klasių vadovai ir kiti turėjo galimybę susipažinti su legaliomis filmų žiūrėjimo ir kino meno pažinimo per „Kultūros pasą“ galimybėmis. Jie kūrėjų buvo pakviesti į  filmų seansus su kūrybinėmis dirbtuvėmis, kur galėjo sudalyvauti gyvai net penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

       Klaipėdoje UAB „Europos kinas“ kūrybininkų komanda lapkričio 30 d. pratęsė mokymus su mokytojais klaipėdiečiais – tikraisiais kino meno entuziastais. Praktiškai patirti ir susipažinti su kinu, kaip mokymo priemone mokyklose, bei kūrybiškai transformuoti pamoką etikos, tikybos, lietuvių, istorijos, neformaliojo švietimo ir kitų dalykų mokytojai galėjo 6 akad. val. kūrybinėse metodinių priemonių dirbtuvėse „Kinas – mokymo priemonė“. Drauge su kino meno edukatore Veronika Mačinskaite mokytojai žiūrėjo bei tyrinėjo prancūzų kino juostą „Gagarinas“ . Grupėse diskutuojant buvo parengta bazė sukurti metodinei priemonei, skirtai jaunimui. Po šios savaitės kūrybininkai dalinsis penkių metodinių priemonių rinkiniais, kurie padėtų mokytojams dirbant su mokiniais ne tik „prakalbinti“ filmą, bet per jį padėti jaunam žmogui pažinti save ir kino meno įtaigią kalbą.

Back to top