Kasmet vasario mėnesį startuoja ir iki kovo mėnesio pabaigos tęsiasi valstybinėms šventėms paminėti skirti ir lietuviškumą puoselėjantys Lietuvių kalbos dienų renginiai įvairiose mokyklose.
Miesto lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai penktus metus drauge su Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centru per mokytojų metodinius būrelius inicijuoja ir organizuoja tradiciniais tapusius renginius. Kovo 4 d. pedagogų švietimo ir kultūros centro duris pravėrė lietuvių kalbos mokytojai, dirbantys tautinių mažumų mokyklose. Net 60 mokinių dalyvių grupė drauge su savo mokytojais pristatė projekto „Literatūriniai skaitymai netradicinėse erdvėse“ veiklas. Šių metų projekto tema skirta Kovo 11-tą švenčiamos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti „Laisvė per tobulėjimą yra laisvė, kuri išlaisvina giliausius žmogaus širdies troškimus“. Žymių asmenybių ir pačių mokinių mintys, kūrybiniai darbai, susiję su LAISVĖS suvokimu ir lietuviškumu, ne vieną padrąsino didžiuotis tuo, kas ir kuo esame Lietuvos žemėj. Kiekvienas dalyvis pastebėtas, kiekvienu mokytoju ir mokiniu pasidžiaugta. Tradiciją inicijuoja ir tęsia lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, metodinio būrelio pirmininkė Rasa Kontrimienė.
Gražus bendradarbiavimas tęsiamas ir su Klaipėdos universiteto akademine bendruomene. Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos mokytojai ir mokiniai susibūrė į tradicinę mokslinę konferenciją „Gimtosios kalbos upės ir upeliai“, o kovo 5 dieną į „Žemynos“ gimnazijoje vykusį penktąjį Klaipėdos miesto ir regiono gimnazijų mokinių ANTIKOS KULTŪROS konkursą „VENI. VIDI. VICI“, koordinuojamą lietuvių kalbos mokytojos Aušros Litvinienės drauge su „Žemynos“ lituanistėmis, subėgo pasivaržyti net 9 komandos. Konkurso svečius pasveikino mokytojos J. Anužienės ir abiturientų paruoštas meninis pristatymas – ištrauka iš Sofoklio „Antigonės“. Klasikinė antikos drama priminė svarbias vertybes: šeimą, pasiaukojimą, darną ir harmoniją, pagarbą papročiams ir tradicijoms, drąsą.
Sveikiname komandas, turėjusias drąsos priimti Antikos kultūros iššūkį: „Žemynos“ gimnazijos „Filii fortunae“, Klaipėdos licėjaus „Lupi in fabula“, „Ąžuolyno“ gimnazijos „Per angusta ad augusta“, Stasio Šimkaus konservatorijos „Kolegos“, Vydūno gimnazijos ,,300“, „Vėtrungės“ gimnazijos „Homo antiquus“, Eduardo Balsio menų gimnazijos „Apolonas“, Baltijos gimnazijos „Olimpiečiai“. Svečios teisėmis dalyvavo „Verdenės“ progimnazijos aštuntokai, subūrę „Feniksų“ komandą ir puikiai pademonstravo žinias konkurse. Konkursas patikrino mokinių antikinės literatūros, mitologijos, istorijos, įvairių mokslo sričių, lotynų kalbos žinias. Olimpinė vertinimo komisija, kuriai vadovavo Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Baltų filologijos katedros humanitarinių mokslų daktarė, docentė Asta Balčiūnienė, sąžiningai įvertinusi komandų atsakymus, išrinko šių metų geriausius Antikos kultūros žinovus. Jais tapo „Žemynos“ gimnazijos „Filii fortunae“ (I vieta), „Ąžuolyno“ gimnazijos „Per angusta ad augusta“ (II vieta), Eduardo Balsio menų gimnazijos „Apolonas“ (III vieta) mokiniai. Konkursą vainikavo garsusis graikiškas SIRTAKIS.
Renginių organizatoriai ir idėjų įgyvendintojai dėkoja Klaipėdos miesto savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriui ir Klaipėdos universitetui, visiems dalyviams ir mokytojams, ruošusiems mokinius ir padėjusiems įgyvendinti kūrybiškus projektus.