2018 metų kovo 13 dieną Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos bei miesto bendruomenei buvo pristatytas dvejus metus trukęs programos Erasmus+ projektas „MoPic“ („Motion pictures at an exhibition“).

               Pristatymo metu svečiai susipažino su pagrindiniu projekto rezultatu – virtualios realybės muziejumi. Jį kuriant buvo siekiama ištyrinėti bei pažinti istorinius miesto architektūros objektus ir apie juos papasakoti panaudojant šiuolaikines priemones. Norėta naujam gyvenimui prikelti tai, kas sena, primiršta. Muziejaus pagrindas – senų bei naujų nuotraukų, dokumentinių reportažų, muzikos ir filmų dermė.

              Renginio metu buvo surengta gyvoji paroda, kurioje pageidaujantieji galėjo ne tik kompiuterių, bet ir virtualios realybės akinių pagalba išvysti projekto metu sukurtą muziejų. Projekto komanda taip pat pristatė kai kurias technikas bei kūrybinių dirbtuvių, kurios padėjo kurti muziejų, pavyzdžius, kitas dvejų metų veiklos ištraukas. Didžiausio svečių dėmesio susilaukė Žaliojo ekrano, grimo ir vaško liejimo / antspaudų darymo dirbtuvės. Atvykę iš įvairių mokyklų mokiniai su mokytojais taip pat domėjosi projekte dalyvaujančių mokinių sukurtomis atsiliepimų knygelėmis, nuotraukomis, atspindinčiomis dvejų metų darbo procesą, susitikimus visose partnerėse šalyse.

             Projektą vykdė keturios šalys: Lietuva, Anglija, Katalonija (Ispanija) ir Alandų salos (Suomija). Mokiniai ir jų mokytojai iš kiekvienos projekto šalies buvo mainų programos dalyviai. Kas pusmetį vis kiti mokiniai vykdavo į svečią šalį ir kūrybinių dirbtuvių metu įgavę įvairių įgūdžių ir žinių grįždavo ir patirtimi pasidalindavo su likusiais komandos nariais.

           Kiekviena partnerė šalis pasirinko po tris istorinius objektus, kurie tapo virtualaus muziejaus pagrindu. Projekto dalyviai Lietuvoje rinkosi tyrinėti Klaipėdos dramos teatrą, Klaipėdos centrinį paštą ir Biržos tiltą bei aplink esančius objektus. Projektu siekiama visus paskatinti atsigręžti į savo miesto istoriją ir kultūrą.

Projekto „MoPic“ virtualus muziejus: https://goo.gl/A1e4s4

Projekto „MoPic“ tinklapis: https://steiner30.wixsite.com/mopic

Projekto veikla buvo finansuota iš Erasmus+ Europos Sąjungos švietimo, ugdymo, jaunimo ir sporto programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateikiamos informacijos naudojimą.

Laima Dromantaitė, Karolis Makauskas

Back to top