susipažinkime

„Sportuojančio vaiko patirtis turi būti pozityvi. Tai – svarbiausia taisyklė. Vaikai neturi būti verčiami užsiimti viena sporto šaka ar vienu pratimu, jiems reikia leisti išbandyti viską, ko jie nori“, ؘ– taip apie jaunosios kartos fizinį aktyvumą kalba olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
Ankstyvuoju darželinukų fizinės veiklos ugdymu rūpinasi ikimokyklinio ugdymo įstaigose dirbantys neformaliojo švietimo mokytojai, kurie pritardami anksčiau išsakytai minčiai vykdo projektą „Susipažinkime su sporto šakomis“, kurio tikslas ne tik supažindinti vaikus su sporto šakomis ar aplankyti populiarius Klaipėdos miesto sporto centrus, bet vaikus motyvuoti būti fiziškai aktyviems. Visą kovo mėnesį „Švyturio arenoje“ esančioje V. Knašiaus krepšinio mokykloje netilo vaikų juokas, šurmulys, džiaugsmingos emocijos. 400 Klaipėdos priešmokyklinukų iš 26 ikimokyklinio ugdymo įstaigų buvo supažindinami su krepšinio sporto šaka. Vaikai atliko įvairius kamuolio valdymo pratimus, kartu su kitų darželių vaikais rungtyniavo estafetėse. Direktorius Alfredas Kaniava ir treneriai apdovanojo mažuosius sportininkus kamuoliais ir kalendoriais.
Trimis srautais organizuotose krepšinio treniruotėse dalyvavo lopšeliai-darželiai „Puriena“, „Žilvitis“, „Šaltinėlis“, „Želmenėlis“, „Giliukas“, „Ąžuoliukas“, „Berželis“, „Gintarėlis“, „Pumpurėlis“, „Linelis“, „Volungėlė“, „Bangelė“, „Aitvarėlis“, „Klevelis“, „Žiburėlis“, „Du gaideliai“, „Liepaitė“, „Vyturėlis“, „Pušaitė“, „Eglutė“, „Versmė“, „Pakalnutė“, „Pagrandukas“, „Nykštukas“, „Dobiliukas“, Regos ugdymo centras.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų neformaliojo švietimo mokytojų metodinio būrelio pirmininkė
Santa Neniškytė-Belkinienė

Back to top