Kovo 12 dieną Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos konferencijų salėje įvyko koncertas „Tu palikai mums Muziką“, skirtas šviesios atminties profesoriaus Gedimino Purlio 70 – osioms gimimo metinėms  paminėti.

   Ypatingai šiltas, be galo stiprių emocijų prisodrintas, įdomus puikių muzikos kūrinių atradimais – taip būtų galima apibūdinti renginį, kuriame itin gausiai susirinkusius klausytojus ir atlikėjus siejo šviesus ir pilnas pagarbos prisiminimas apie talentingą muziką – žymų Lietuvos choro dirigentą, pedagogą, kompozitorių – šviesios atminties prof. Gediminą Purlį. Renginio sumanytojos ir organizatorės – G. Purlio dukros – Vaiva Purlytė ir Živilė Purlytė-Čapienė – taip pat profesionalės muzikės – pianistės, puikios pedagogės, abi turinčios ir kūrybinę gyslelę. Savo Tėvelio kūrybos gerbėjos, propaguotojos ir puoselėtojos, jos atliko didžiulį darbą bei subūrė gausias Klaipėdos muzikos atlikėjų (nuo pačių jauniausių iki brandžių ir patyrusių) pajėgas, norėdamos kuo išsamiau ir pilniau pristatyti ne tik jau muzikantų pamėgtus, bet ir dar negirdėtus G. Purlio kamerinio žanro kūrinius balsui, fortepijonui, styginiams, akordeonui, vokaliniams ir instrumentiniams ansambliams. Koncerte dalyvavo Juozo Karoso ir Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklų, Eduardo Balsio menų gimnazijos, Stasio Šimkaus konservatorijos, Ąžuolyno gimnazijos, LMTA Klaipėdos fakulteto, karalienės Luizės jaunimo centro dainos studijos „Keberiokšt“ solistai (fortepijonas, smuikas, vokalas) ir ansambliai (vokaliniai, styginių, liaudies instrumentų ir akordeonistų). Renginio organizatorės dėkingos partneriams – Juozo Karoso muzikos mokyklai, Stasio Šimkaus konservatorijai ir Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centrui.

   Koncertas „Tu palikai mums Muziką“ tapo jaudinančiu ir įsimintinu įvykiu, pilnu jautrių prisiminimų apie klaipėdiečiams artimą, brangų ir nuoširdų žmogų, dovanojusį ir palikusį mums Muziką.

Back to top