Pasaka, seniausias pedagogikos metodas, nuo senų senovės perduodamas iš lūpų į lūpas. Žavimės, klausome, skaitome pasakas ir šį jausmą pažįstame nuo vaikystės. Nėra geresnio būdo sužinoti apie gyvenimą, likimą, gėrio ir blogio priešpriešą. Kiekvienas iš mūsų vaikystėje mylėjome šį stebuklingą pasaulį! Juk vaikystėje svarbiausia – pasaka.
Kovo 21 d. Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai ir pedagogai iškilmingai paminėjo labai reikšmingą 2023 metų įvykį – Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-ąsias metines. Šventiniame koncerte „Vaikystė pasakų taku“, jau septintus metus iš eilės vykstančiame Klaipėdos miesto kultūros centro „Žvejų rūmai“ didžiojoje salėje, ir šiais metais skambėjo vaikų juokas, linksmos dainos, žiūrovus džiugino grakštūs šokio žingsneliai. Žaismingame renginyje dalyvavo ugdytiniai iš 47 Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kviesdami visus prisiminimais nusikelti į vaikystės pasakų pasaulį. Renginį lietuvių liaudies pasakos ,,Bebenčiukas“ motyvais režisavo ir scenografiją paruošė Klaipėdos miesto meninio ugdymo mokytojų metodinis būrelis.
Meninio ugdymo mokytojų kūrybinė grupė nustebino žiūrovus keturių dalių koncerto šokių choreografinėmis kompozicijomis, dainų improvizacijomis, išmoningomis scenografijos idėjomis. Kiekviena koncerto dalis prasidėjo įgarsintos pasakos ištraukomis.
I-oji dalis kvietė į pasaką žodžiais:
Seka pasaką senelė –
Ežere žvejų valtelė,
O valtelėje berniukas,
Raudonskruostis Bebenčiukas…
II-osios dalies pradžia nuteikė nerimastingai:
Dairos sesė savo brolio,
Šaukia jį parplaukt namolio…
Klausinėjo obelaitės,
Kuri augo prie pašlaitės…
Kaip ir tikėtasi, ežero idilę sudrumstė „Ragana piktoji“, pagrobusi žvejo sūnų.
Žiūrovai kiek nuramino, stebėjo ir stebėjosi, išvydę žalią „Pievą“, ,,Obelį“, apkibusią „obuoliukais, besiganančią „Karvutę“ ir nuostabių „Gėlių“ bei „Pievos gyventojų“ judesio improvizaciją. Bebenčiuko paieškos tęsėsi kalbinant ir tiltelį, nutiestą per upelį, ir senąją krosnį. III koncerto dalis prasidėjo įspūdingu „virėjų“ pasirodymu. Liepsnojo ,,krosnis“, smagios muzikos ritmu lingavo ,,šaukštai ir šakutės“, „pelytės“ nešiojo vandenį ir miltus. Štai pyragas iškeptas! Džiaugėsi „virėjai“, smagiai trepsėdami šokį, bėgiojo „pelytės“, žiūrovams rodydamos „gardų pyragą“.
Galiausiai žiūrovai sukluso, juos palydėjus į IV koncerto dalį:
Miško tankmėje trobelė,
Girgžda durys ir langeliai.
Prie langelio sėdi brolis…
Salė atsidūrė paslaptingame miške, kur raitėsi „žalčiai“, už uodegų nusitvėrusios išdykavo „pelės“, ant šluotų siautėjo „raganiukės“, o senoje trobelėje, skambant dainelei „Trobelėje“ (m. ž. R. Bočkienės), kantriai laukė gelbėtojų „Raganos“ pagrobtas ir įkalintas žvejo sūnaitis. Bet pasaka, nebūtų pasaka, kur viskas baigiasi laimingai. Už koncerto dalyvių ,,dovanas“ „Ragana“ pati išlaisvino Bebenčiuką!
„Nėra nieko geriau, kai vaikystė skleidžia sparnus, nėra nieko gražiau, – lanko pasaka mano sapnus“, – nuskambėjo finalinė daina „Vaikystės šalyje“ (m. ž. R. Bočkienės). Žiūrovai sužavėti palydėjo mažuosius atlikėjus gausiais aplodismentais, o mokytojus ir organizatorius padėkos žodžiais. Klaipėdos lopšelio-darželio „Vyturėlis“ ugdytinės Vaivos mama išsakė didžiulį pasididžiavimą: „Be galo džiaugiamės Klaipėdos miesto ikimokyklinių įstaigų suorganizuota ir miestui dovanota švente. Smagu buvo matyti ir būti kartu su mažųjų artistų artimaisiais, jų šeimomis. Patyrėme pasididžiavimo jausmą matant savo atžalas didžiojoje scenoje. Akis džiugino nuotaikingi mažųjų kostiumai, spalvingos dekoracijos, ausyse skambėjo nuostabūs vaikų balsai. Pasibaigus koncertui, dar kurį laiką niūniavome dainas apie pelytę, apie trobelę ir nuotaikingą raganaitę. Koncertas sujungė ne tik darželius, bet ir šeimas, buvo džiugu salėje matyti ne tik vaikų tėvelius, bet ir brolius, seses, močiutes ir senelius“.
Džiugu, kad šią iniciatyvą, kurios tikslas – ugdyti mažųjų klaipėdiečių sceninę kultūrą , kūrybiškumą, saviraišką, palaiko Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras, ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, ugdytinių tėveliai. Tai puiki galimybė mažiesiems klaipėdiečiams išreikšti save, atskleisti savo talentus, o jų mokytojams pademonstruoti išmonę, kūrybinius sumanymus, plėtoti partnerystę.
Kadangi į minėtą šventinį koncertą nepateko daug žiūrovų, balandžio 19 d. 17.00 val. koncertą kartosime, norinčių pamatyti mažuosius artistus didžiulis būrys! Tad iki susitikimo
Organizatorių vardu Nijolė Pranevičienė

















