„Vizitas „Svetliačioke“ su visais specialistais buvo įdomus ir naudingas!“ – taip įvertino metodinę dieną mokytojų padėjėjų būrelio nariai, lankęsi Klaipėdos specialiojoje mokykloje-daugiafunkciniame centre „Svetliačiok“. Dalyvavę metodinėje dienoje mokytojų padėjėjai dalinosi įspūdžiais apie viešnagę šioje įstaigoje: 
„Galiu pasakyti, kad sužinojome nemažai vertingų dalykų apie autizmo spektrą, jų intelektinį sutrikimą. Tie vaikai yra kitokie. Svarbu suprasti, kad vaikai autistai mėgsta vieną struktūrą, prisitaikanti prie jų individualių gebėjimų. Pastebėjome, kad vaikai turi individulią programą, vizualinė sritis jiems labai svarbi, visur taikomos vizualinės priemonės, kalboje naudoja daug simbolių, tai labai svarbu jų suvokimui. Būtina užduočių arba veiksmų seka, pvz.: iš pradžių rašome, paskui skaitome, po to žaidžiame ir t.t. Elgesio taisyklės turi būti pateiktos vizualiai su paveikslėliais, kitaip nebus jokio rezultato tikslui pasiekti. Elgesys turi būti konkrečiai apibrėžtas. Naudojamas ABA metodas, moksliniais tyrimais įrodytas pats efektyviausias mokymo ir elgesio keitimo metodas“.
„Labai ačiū už suorganizuotą renginį. Nors ir dirbu darželyje, bet buvo įdomu pamatyti, kaip vyksta vaikų mokymas, kaip naudojamos kortelės, kaip teikiama pagalba. Nes mes taip pat turime užsiėmimus. Asistente dirbu tik treti metai, tai man viskas yra įdomu. Labai gerai buvo pamatyti pamokėlę gyvai, kaip dirba mokytoja, kaip asistentė. Labai naudinga buvo direktorės informacija apie filmus ir knygas. Būtų įdomu ir daugiau sužinoti apie metodinių kortelių naudojimą, kur jų gauti, kaip naudoti, daugiau kasdieninių pavyzdžių. Nekantriai laukiu paskaitų apie autistus, darbą su jais“.

            Esame dėkingi „Svetliačiok“ direktorei Marinai Karinevskajai ir pedagogams pasidalinusiais savo darbo praktika.

20171213_140447

Back to top