1Logo pskc

                  Visa informacija saugoma senojoje interneto svetainėje www.kpskc.lt

„Interaktyvūs vaizdo įrašai ekologiškesnei ateičiai“ / „Interactive videos for the greener future“ / NPAD-2021/10072

Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras drauge su partneriais iš Latvijos, Estijos, Suomijos ir Norvegijos tęsia Nordplus Adult projekto „Interaktyvūs vaizdo įrašai ekologiškesnei ateičiai kurti“ / „Interactive videos for the greener future“, NPAD-2021/10072 , veiklas. Aktyviai diskutuodami ir dalyvaudami nuotolinėse darbo sesijose partneriai ieško programų ir būdų, kaip filmuotą medžiagą, esančią internete, perkurti naujai, išnaudojant senuosius išteklius ir nekuriant naujų, jas įgalinti interaktyviai veikti bei pritaikyti prie įvairaus ugdymo turinio. Kviečiame susipažinti su partneriais, projekto informacine informacija ir išbandyti interaktyvų pristatymą.

Sparčiai keičiantis pandeminei situacijai visame pasaulyje, pasikeitė ir projektinių veiklų organizavimo galimybės. Norisi pasidžiaugti, kad leidžiama veiklas organizuoti hibridiniu būdu ir taip išsaugomos galimybės plėtoti veiklas tarptautiniu mastu, kur kontaktas ir kitų šalių kultūros pažinimas „gyvai“ kuria didžiulę pridėtinę tokių projektų vertę. Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras 2022 m. vasario 3 dieną organizavo projekto Nordplus Adult „Interaktyvūs vaizdo įrašai ekologiškesnei ateičiai“ / „Interactive videos for the greener future (Nordplus Adult)“, NPAD-2021/10072, susitikimą-dirbtuves, kur didžioji dalis dalyvių iš Suomijos „Sykli“ organizacijos ir Norvegijos „Western Norway University of Applied Sciences“ universiteto Inžinerijos fakulteto dalyvavo tiesiogiai kontaktiniu būdu, o partneriai iš Latvijos, organizacijos „SmartArt“, prisijungė nuotoliniu būdu. Renginio metu dalyviai dalinosi jau sukurta medžiaga ir idėjomis, kaip turėtų atrodyti numatomi rezultatai. Taip pat susitikimo metu buvo tariamasi dėl patogių ir lanksčių sprendimų, kurie padėtų skirtingų specialybių švietimo srities darbuotojams pritaikyti projekto sukurtus tam tikrus produktus tikslingai pagal veikimo sritį. Susitikimas ir darbas vyko pagal iš anksto parengtą programą ir buvo labai produktyvus, o vakarienės metu buvo aptarti visi likę klausimai dėl ateities idėjų, taip pat su projekto partneriais pasidalinta kultūriniais skirtumais ir panašumais.

 

Aktyviai vykdydama projektines veiklas Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro komanda džiaugiasi įgyvendintų projektų rezultatais ir įgyta patirtimi, kuria noriai dalinasi. Dar vienam projektui keliaujant į pabaigą, siūloma susipažinti su Nordplus Adult projekto „Interaktyvūs vaizdo įrašai ekologiškesnei ateičiai / Interactive videos for the greener future“ (NPAD-2021/10072) galutiniais rezultatais.

          Projekto metu interaktyviems vaizdo įrašams kurti buvo naudojamos programos Adobe CaptivateH5P ir Thinglink ir sukurta 13 interaktyvių vaizdo įrašų / pamokų. Taip pat partneriai sukūrė ir mokomuosius vaizdo įrašus apie interaktyvaus turinio kūrimą „How-to“. Visą įdomų turinį, skirtą švietimo bendruomenei, galima rasti socialinių medijų YouTube kanale, adresu https://www.youtube.com/channel/UCvXljt8VmjJIHeYE7b7gfjQ.

           Minėtame kanale visas turinys suskirstytas į teminius grojaraščius: Interactive videos and lessons (interaktyvus sukurtas turinys), How-to guides for ThinglinkAdobe Captivate, H5P (mokomieji vaizdo įrašai apie minėtų programų galimybes), Workshop (akimirkos iš praktinių užsiėmimų, susitikimų). PŠKC komanda papildomai sukūrė ir dvi lietuviškas interaktyvias pamokas (https://youtu.be/DVZnjEHQs28https://youtu.be/sGbnsANf3R8 ), o partneriai iš Talino universiteto parengė aprašą apie interaktyvių vaizdo įrašų naudojimą ir jų svarbą: https://issuu.com/giedre.pskc/docs/instructional_design_for_interactive_videos_1_

Įgalindama projekto metu įgytas žinias ir patirtį PŠKC metodininkė Giedrė Petrošienė parengė Klaipėdos miesto mokytojams praktinį seminarą. Jo metu dalyviai supažindinti su Thinglink programa, praktiškai išbandytas interaktyvaus produkto kūrimas.

           Kiekvienas projektas pagilina ne tik Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros darbuotojų turimas žinias, praturtina praktinę patirtį ir asmenines bei dalykines kompetencijas, tačiau tuo pačiu metu įtraukia ir kitų švietimo įstaigų darbuotojus, kurie su didžiuliu malonumu jungiasi į projektines veiklas ir renginius. Dėkojame Nordplus Adult už patvirtintą paraišką ir pagalbą realizuojant idėjas.

Lankytojai 75
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Parašykite atsiliepimą apie interneto svetainę ar institucijos veiklą