1Logo pskc

                  Visa informacija saugoma senojoje interneto svetainėje www.kpskc.lt

Koncertas „Muzika – tai mano pašaukimas. Juokais ir rimtai“

Itin vėjuotą 2023 m. spalio 8 dienos popietę Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno koplyčioje skambėjo įvairių instrumentų muzika. Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras drauge su Klaipėdos muzikos mokyklų mokytojų metodinio būrelio nariais ir broliais pranciškonais sukvietė klaipėdiečius į neeilinę viešnagę. Koncerto „Muzika – tai mano pašaukimas. Juokais ir rimtai“ rengėjai ir atlikėjai – Klaipėdos Jeronimo Kačinsko ir Juozo Karoso muzikos mokyklų mokytojai – savo talentą ir laisvą laiką skyrė ypatingai progai. Surengę koncertą, kvietė paminėti Pasaulinę muzikos ir Tarptautinę mokytojų dienas ir tokiu būdu pagerbti ne tik dirbančius mokytojus, bet ir prisiminti amžino poilsio atgulusius kolegas.

Šis muzikinis projektas jau keletą metų apjungia dviejų unikalių miesto muzikos mokyklų mokytojų bendruomenę. Tačiau pirmą kartą renginys vyko Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno koplyčioje, kur kiekvienas klaipėdietis galėjo pasimėgauti muzikuojančių mokytojų atliekama muzika. Renginys prasidėjo Šventomis Mišiomis, kurios buvo skirtos mokytojų bendruomenei. Jas aukojo vienuolis pranciškonas brolis Benediktas. Mišių metu lydimi muzikos garsų buvo įvardinti amžino poilsio atgulę Klaipėdos miesto Jeronimo Kačinsko ir Juozo Karoso muzikos mokyklų mokytojų vardai. Mokytojos pianistės Vaivos Purlytės vargonais atliekami muzikos kūriniai suskambo kaip dovana ir simbolinis muzikinis tiltas, palydintis visus susirinkusius į muzikinę kelionę. Po Šventų Mišių klausytojai, renginio vedėjų mokytojų maloniai pakviesti likti koncerte, mėgavosi širdingai ir profesionaliai atliekamais koncerto dalyvių muzikiniais numeriais. Tai didžiai sujaudino publiką. Koncerto metu netrūko gausių aplodismentų, palaikymo šūksnių mokytojams, kurių dėka kiekvienas atlikėjas savo pasirodymą baigė nuoširdžia šypsena klausytojams. Buvo nuostabu išgirsti tiek skirtingų stilių ir nuotaikų kūrinių, kurie buvo atliekami tokia gausybe skirtingus instrumentus valdančių mokytojų. Džiugu buvo išgirsti apsijungusių skirtingų mokyklų mokytojų tautinių instrumentų jungtinį orkestrą ir koncertą užbaigusį instrumentinį mokytojų orkestrą. Vadovaujamas mokytojo Roberto Užgalio, orkestras tauriai, džiugiai ir skambiai užbaigė šį nuostabų renginį. Visą koncertą su publika bendravo, šmaikščiai, meniškai ir iškalbingai renginį vedė mokyklų mokytojos Miglė Mosėnienė ir Vilija Posėčnienė. Džiugu matyti tokią gausią koncertuojančių mokytojų bendruomenę, kuri su įkvėpimu dalinasi savo muzikiniu talentu su Klaipėdos miesto bendruomene.

Klaipėdos miesto muzikos mokyklų mokytojų metodinis būrelis nuoširdžiai dėkoja renginio dalyviams, mokytojams, broliams pranciškonams, tikinčiųjų bendruomenei, broliui Benediktui, Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centrui ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio renginio vyksmo. Džiaugiamės, kad šio renginio dėka buvo suburti Klaipėdos Juozo Karoso ir Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklų esami ir buvę mokytojai, jų artimieji, draugai – visa muzikinė bendruomenė. Didžiuojamės koncertuojančių mokytojų talentu ir jų palaikymu!

Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro muzikos mokyklų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Gaivilė Simaitytė

Mums svarbi Jūsų nuomonė
Parašykite atsiliepimą apie interneto svetainę ar institucijos veiklą