1Logo pskc

                  Visa informacija saugoma senojoje interneto svetainėje www.kpskc.lt

Paroda „Ant galvelės dėjau“ Klaipėdos etnokultūros centre

Lapkičio 22 dieną, Klaipėdos etnokultūros centro salėje, vyks parodos pristatymas – susitikimas „Ant galvelės dėjau“. Ši unikali paroda leis lankytojams tyrinėti moterų galvos dangų ypatumus.

Galvos danga, nuo senų laikų buvusi neatskiriama kiekvienos moters aprangos dalis, išties pasakojanti apie jos gyvenimą ir identitetą. Parodoje bus galima susipažinti su įvairiomis galvos dangos formomis, kurios atspindi skirtingus laikotarpius ir kultūrinius ypatumus.
Moterų istorijos dažnai slėpėsi po galvos dangomis. Šią aprangos detalę skirtingai ryšėjo jaunamartė ir jau vaikų susilaukusi moteris. Paroda kviečia apmąstyti, kaip galvos danga leisdavo atpažinti moters šeimyninę, socialinę ir turtinę padėtį. 

Parodoje dalyvaus tautinio kostiumo ekspertės Asta Vandytė ir Diana Tomkuvienė, atskleisdamos galvos dangų regioninius ypatumus ir dėvėsenos subtilumus. Eksponatai surinkti iš Klaipėdos etnokultūros centro, Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir privačių kolekcijų. Parodos „Ant galvelės dėjau“ pristatymas – pokalbis vyks lapkričio 22 d. 17.30. Klaipėdos etnokultūros centro salėje.