Naujausios gamtosaugos, tvarumo ir neutralumo taršai tendencijos bei praktinės idėjos švietime

Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras inicijavo ir kovo 13 d. sukvietė svarstyti aktualias temas konferencijoje „Taršai neutralios mokyklos: nuo idėjos iki praktikos“. Šiame ERASMUS+ projekto „Taršai neutralios mokyklos“ veiklas apibendrinančiame renginyje net 79 dalyviai iš 46 įvairių mokyklų ir įstaigų turėjo galimybę išklausyti pranešimus, kuriuos pristatė įvairiose srityse aktyviai veikiantys bei klimato kaitos ir tvarumo problemas tyrinėjantys ambasadoriai. Televizijos ir radijo laidų vedėja, Europos klimato pakto ir Europos Žaliosios sostinės ambasadorė, Oksfordo universiteto Klimato žurnalistikos programos narė, klimato ir tvarumo edukatorė, organizacijos „Gamtos bičiuliai“ įkūrėja Rugilė Matusevičiūtė, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro projektų vadovas komunikacijai Arūnas Liubinavičius bei Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro metodininkas, projektų koordinatorius Robertas Čepulis drauge su dalyviais dalinosi apie tai, kas yra tvarus ir atsakingas vartojimas, žaliasis smegenų plovimas, pateikė rekomendacijas, kaip tvarumo temą aktualizuoti mokyklose, kad ji būtų paveiki ir moksleivių kasdienybėje. Dalyviai susipažino su tvarumo istorija ir konceptu pasaulio kontekste, lengvais būdais, kaip sumažinti kiekvieno įtaką klimatui. Buvo pristatyta MINEV patirtis – raktas į švaresnį pasaulį ir sveikesnę aplinką, taip pat mitybos įpročių ir kiti tvarumo pavyzdžiai, taikytini mokyklos šventėse ir kasdieniame gyvenime, kaip vienas efektyviausių kelių į tvaresnį gyvenimą. Praktinė konferencijos dalis, kurią pravedė projekto Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos geografijos mokytoja Vilma Norvaišienė ir anglų kalbos mokytoja Sandra Grinkovienė, paįvairino susitikimą. Mokytojų pristatytos ERASMUS+ projekto „Taršai neutralios mokyklos“ metu įgyvendintos veiklos, pasiekti rezultatai ir jų praktinis pritaikymas ugdymo procese leido dalyviams praktiškai patirti, kaip integruoti tvarių pokyčių principus į kasdienį ugdymo procesą, kaip ugdyti jaunuolių sąmoningumą kalbant apie aplinkosaugą ir socialinę atsakomybę, siekiant teigiamų pokyčių visuomenėje. Konferencijos refleksijos metu dalyviai pasidalino savo įstaigose naudojamomis aplinkosaugos tvarumo praktikomis ir patirtimi, aptarė konferencijoje išgirstas aktualijas apie tvarių pokyčių svarbą ir jų įtaką aplinkai bei žmogaus gyvenimui. Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras nuoširdžiai dėkoja visiems konferencijos dalyviams už aktyvų įsitraukimą, o ERASMUS+ projekto „Taršai neutralios mokyklos“ partneriams ir ERASMUS+ programos organizacijai – už prasmingą ir produktyvų 30 mėnesių bendradarbiavimą. Kartu parengta praktinė medžiaga padės diegti tvarumo principus ir prisidės prie švaresnės Lietuvos ir pasaulio ateities kūrimo.

Mokinio padėjėjai apie paauglių saviraiškos ir emocinio atsparumo stiprinimą

Kovo 12 d. mokinio padėjėjai dalyvavo metodinėje valandoje „Kūrybinis dialogas: paauglių saviraiškos ir atsparumo ugdymas per kūrybines veiklas“. Renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su kūrybinio dialogo metodais, kurie padeda paaugliams išreikšti save, stiprinti emocinį intelektą ir geriau prisitaikyti prie įvairių gyvenimo situacijų. Pasitelkiant meną ir kūrybines užduotis, vaikai gali lengviau suprasti savo jausmus, mokytis bendradarbiauti ir įveikti iššūkius. Lektorė – Loreta Danupienė, pedagogė, socialinė darbuotoja, HEART programos praktikė – pastiprino žinias ir patirtį, kaip kūrybinės veiklos gali prisidėti prie vaikų emocinio atsparumo ir socialinių įgūdžių ugdymo. Ši iniciatyva neabejotinai prisidės prie dar efektyvesnio mokinio padėjėjų darbo su paaugliais, padedant jiems augti ir tobulėti ne tik akademinėje, bet ir emocinėje bei socialinėje srityje.