1Logo pskc

                  Visa informacija saugoma senojoje interneto svetainėje www.kpskc.lt

jury_comments

THE COMMENT OF YU-LUN CHANG

First of all, I must say that I am very grateful to “Teacher’s Centre for Culture and Education of Klaipeda City” for organizing this online competition and all the participants for their efforts and dedications during this difficult epidemic period.

   I believe that in the process of recording, everyone has already learned a lot from it. In the future, I suggest that you all can still try to record your performance during practice, learn more about your performance through recording, and face all the feedback you receive in the recording honestly. A lot of things can be learned through video recording, because it is equivalent to discovering the problem from the perspective of a third party. For example, by observing the posture of one’s own playing, is the body relaxed enough during the playing process? Is it because the body’s arms are tense and stiff, causing the sound to be too direct and hard? Or whether the performance in the film meets the desired voice or phrase ideas that you want to express, etc… A lot of details can be observed in the recording. Of course in the end, you have to make your ears more and more sensitive to sound and music. Therefore, although the time spent on practice will be doubled or even tripled, it really is a good self-training and worthy.

   All in all, wish everyone always have beautiful music to accompany in your life.

   If any contestants are interested and want to know my comments about your performance, you are also very welcome to contact me.

Visų pirma, turiu pasakyti, kad esu labai dėkingas „Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centrui“ už šio internetinio konkurso organizavimą ir visiems dalyviams už pastangas bei jų atsidavimą šiuo sunkiu epidemijos laikotarpiu.

Tikiu, kad darydami įrašus visi iš to daug ko išmokome. Mokantis ateityje siūlau ir toliau įrašinėti savo pasirodymus, nes iš jų ir atsiliepimų apie pasirodymą galima daug ko išmokti. Darydami vaizdo įrašus, mes tarsi matome save iš šalies. Pavyzdžiui, ar įraše stebėdamas savo laikyseną, matai jog kūnas tuo metu yra pakankamai atsipalaidavęs? Ar ne todėl, kad rankos yra įtemptos ir nelanksčios, garsas yra per daug tiesus ir kietas? Ar pasirodyme visada girdime norimą išreikšti dainingumą ir frazavimą… ir t. t. Įraše galima atrasti daug detalių, todėl galų gale jūs klausydami muzikos, turite lavinti savo klausą. Ir net jei užtruksite dvigubai ar net trigubai ilgiau, tai bus labai vertinga savišvieta.

Apskritai palinkėsiu, kad jūsų gyvenime visada skambėtų tik graži muzika.

Jei kuris nors dalyvis domisi ir nori sužinoti mano komentarus apie savo pasirodymą, tai mielai kviečiu susisiekti su manimi. Yu-Lun Chang

 

THE COMMENT OF DR. RADEK MATERKA

Sveiki visi. Linkėjimai iš saulėtos ir šiltos Meksikos. Aš daktaras Radek Materka. Šias kelias pastarąsias dienas man buvo didelė garbė būti žiuri nariu šiame konkurse. Norėčiau skirti šiek tiek laiko ir pasidalinti su jumis savo asmeniniais pastebėjimais, susijusiais su šiuo renginiu. Tačiau pirmiausia norėčiau pasveikinti visus organizatorius, padėjusius taip pavyzdingai suorganizuoti šį konkursą. Norėčiau padėkoti visiems mokytojams, kurie savo aistra, žiniomis ir kantrybe taip nuostabiai paruošė savo mokinius šiam konkursui, ir ačiū visiems jauniesiems menininkams už pasidalijimą savo talentais, aistromis ir muzikos pagalba atskleidžiant kaip jiems yra svarbu tai, ką jie daro. Būtent dėl jūsų muzikinio atlikimo, man labai patiko girdėti daug įdomių ir įtikinamų interpretacijų, todėl ir toliau nuolat meskite sau iššūkį ir interpretacijose perteikite savo tyrinėjimus. Atraskite kiekvieno kompozitoriaus muzikinio stiliaus elementus, išmokite kiekvieno muzikinio laikotarpio kalbą, istorinius aspektus ir jų atlikimą. Pabaigoje šiuos elementus suliekite su savo muzikine asmenybe bei atskleiskite kur kas daugiau. Interpretuojant muzikinį kūrinį, kiekviename žingsnyje reikia naudoti ne tik išraiškingą melodijos atlikimą, bet ir gerą atmintį, kruopštų muzikinio teksto skaitymą ir kt. Tai taip pat reikalauja visapusiško mūsų pačių įsitraukimo. Kai kuriose jūsų interpretacijose, net jei ir atitinka muzikinis požiūris, man norėtųsi šiek tiek daugiau išpildymo. Daugelis iš jūsų groja nepaprastai gerai, tačiau ne visada sugeba išreikšti visas savo emocijas, kurios, pavyzdžiui, atsispindėtų veido išraiškoje ar kūno kalboje. Tai taip pat yra labai svarbios priemonės, kurios gali padėti perduoti jūsų muzikinę žinutę visuomenei. Naudokite visus šiuos elementus, kad ateityje sukurtumėte išpildytas, meniškai artistiškas ir paveikias interpretacijas.

Kuo didžiausios sėkmės jums visiems. Ačiū už dėmesį. Ir iki pasimatymo.  Dr. Radek Materka

THE COMMENT OF CARL GALES

Sveikinimai iš Čikagos, Ilinojaus valstijos, JAV. Mano vardas Carl Gales, ir aš buvau vienas iš tarptautinio konkurso „Ad libitum“ vertintojų. Pirmiausia norėjau padėkoti visiems konkurso dalyviams. Aš mėgavausi jūsų klausydamasis. Taip pat turiu keletą pasiūlymų, kurie manau būtų naudingi visiems besivaržiusiems. Pirmiausia, grojant reikia atrasti džiaugsmą. Įrašuose mačiau daug atlikėjų, kurie yra labai, labai labai rimti. Ir aš manau, kad jūs tam esate per jauni! Džiaukitės ir mėgaukitės pačiu šiuo procesu. Be to, dar vienas labai svarbus dalykas, kurį tikrai rekomenduočiau, tai yra taip liesti klavišus, tarsi jie būtų „sultingi“. Taigi jūs švelniai prisiliečiate prie klavišų ir siekiate išgauti tą auksinį toną. Kitas dalykas – norėčiau, kad jums visiems ši veikla būtų šiek tiek linksma. Tikiuosi, kad jūsų mokymosi procese viskas nėra per daug rimta, kad randate šiek tiek džiaugsmo, ypač kompozitorių harmoninio pasaulio kompozicijose, kaip pavyzdžiui, Bethoveno. Aš primygtinai rekomenduoju jums tai atrasti. Mėgaukitės tuo ir prisilieskite prie klaviatūros su meile. Su šiomis savo mintimis linkiu visa ko geriausia jūsų muzikinėse kelionėse ir tikiuosi ateityje apie jus dar išgirsti.
Carl Gales

THE COMMENT OF SKIRMANTĖ KEŽYTĖ

Hello young musicians,

My name is Skirmantė Kežytė and i had a big pleasure listening to your performances in such interesting an international competition with a beautiful name „Ad libitum“. First of all i would like to congratulate all performers, their teachers, parents and organisers. It was so nice to hear a lot of talented people with such as big dedication and professionalism. A special in this sreally hard period for all humans. Still all of you and your teahers managed to do a great job! Believe me, i really heard it! The competition is always as a little game, do you agree with me? Because at first you are competing againsts your self, like what you were a month or a year ago. So for i would like to suggest to you all to be even much more bravier, to find your heart voice and suprise your own teachers with musical ideas and decisions. Its time to walk in to never walked places. And by paraphrasing famous cello player Yo-Yo Ma you should ask youself: why should the audience listen to my performance, what will this give to them? Because the listener wants to forget that you are playing piano, he/she wants to be invited in to your world, which only you can see and hear. So with all this in my minds i am saying goodbye and am wishing you all a lots of luck, courage and discoveries to you all, in to your life and music. See you! Skirmantė Kežytė

THE COMMENT OF JOHAN RANDVERE

Sveiki, visi mieli dalyviai – mokiniai ir mokytojai. Man buvo labai malonu klausytis kiekvieno iš jūsų, ir tai sakau labai sąžiningai. Buvo tikrai įdomu. Ačiū! Šiuo metu labai sunkus laikas. Ir tokie konkursai yra naujovė mums visiems: tiek žiuri, tiek ir dalyviams. Jūs jau žinote, kad vaizdo įrašų filmavimas konkursams gali būti kartojamas keletą kartų ir kartais tai yra tarsi be pabaigos Taigi, jūs žinote, kad norėdami sukurti vieną labai gerą vaizdo įrašą, negalėsite iškirpti ar sudėti iš atskirų detalių. Tai yra labai sunku. Bet manau, kad su tuo jūs puikiai susitvarkėte. Aš jums visiems labai dėkoju. Kaip pastebėjau Bacho ir Beethoveno muzika, kaip ir visa kita šio laikotarpio, yra sudėtingesnė nei XIX a., XX a. ar XXI a. Dažniausiai taip jau būna. Tai pastebiu ir šiame konkurse. Tačiau manau, kad pačio konkurso lygis atspindi įdėtą tikrai nemenką darbą. Man taip pat patiko, kad vaizdo įrašuose jūs atrodėte labai elegantiškai, akivaizdu, kad jums tai svarbu. Nes jei atvykstate į gyvai vykstančius pasirodymus, matote visą klausytojų auditoriją. Matote gražią sceną, galbūt ten yra ir keletas kamerų, bet svarbiausia esantys klausytojai. Tuomet malonu koncertuoti. Bet įsivaizduoti, kad šis mažas vaizdo įrašas yra visa šita jūsų aplinka ir auditorija iš tikrųjų yra gana sunku. Tačiau jūs puikiai su tuo susitvarkėte! Aš vis tai kartoju jums, bet tai tikrai yra svarbu, ir tai nėra dar vienas nuobodus sakinys, kurį kartoja daugelis. Tokiuose konkursuose  jūs visi jau esate nugalėtojai, nes čia sudalyvavote. Žinau, kad tai girdite dažnai, bet iš tikrųjų tai yra tiesa ir aš vis labiau tuo tikiu. Dėl to visas jūsų įdėtas darbas, darant šį video, yra labai vertingas. Taigi nenustokite mokytis tol, kol jūsų pirštai bus visiškai jums paklusnūs ir su jais galėsite daryti ką tik norite. Jei atvyksite į Estiją, su manimi bet kada galite susisiekti, nes mūsų konkursuose jūs visada laukiami, tačiau susisiekti su manimi galite net jei ir neatvyksite į Estiją. Jei turite klausimų ar kokių nuomonių, tai padaryti labai lengva. Susisiekimas interneto pagalba yra puikus dalykas, todėl nedvejodami rašykite man ir „Facebooke“. Manau, kad tai lengviausias būdas susisiekti mums, aš 100 procentų pažadu atsakyti, kai tik pamatysiu jūsų žinutę. Taigi ačiū visiems. Sveikinu ir tikiuosi vėl susitikti ateityje.

Atsisveikinu iš Talino. Johan Randvere

 

THE COMMENT OF ELINA BAMBANE

Mieli organizatoriai, dalyviai, mokytojai ir tėveliai.

Man buvo didelė garbė dalyvauti žiuri komisijoje. Ačiū jums, dalyviai, už nuostabius pasirodymus, man tai prilygo dalyvavimui įspūdingame koncerte. Ačiū jums, mokytojai, už nepaprastą indėlį ugdant jaunuosius talentus. Mieli organizatoriai, ačiū jums už galimybę sudalyvauti tokiame išskirtiniame renginyje. Nekantriai laukiu mūsų bendradarbiavimo ir ateityje. Tegyvuoja muzika! Elina Bambane

THE COMMENT OF NIJOLĖ DOROTĖJA BENIUŠYTĖ

Hello all participants and winners of the International competition “Ad libitum“.

I honestly would like to congratulate you all for being a part of this competition. You have shown great results and I think they cheered you a lot. I had a wonderful opportunity to hear and to see all your video records and I was really surprised. The level of the competition was really high. I saw the result of your hard work and your teacher’s. It gives me a lot of hope and shows how much the importance of music is and how high a place it takes in your lives! Every performance and every day spend with a music makes the life more better and more beautiful around you all. So never give up, still improve your skills, seek for the highest possible results and never stop loving the music. Also I would like to say a big thank you to the organisers of the competition, where I could be as an adjudicator and of all your efforts you put to make this competition happen. This was the biggest reason for me to be happy for a lot of the young performers. I am wishing for the organisers to continue making this festival happen and hoping to meet you all in a really concert hall not just only in a virtual one next year. The best of luck! Nijolė Dorotėja Beniušytė

Mums svarbi Jūsų nuomonė
Parašykite atsiliepimą apie interneto svetainę ar institucijos veiklą