Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras, Klaipėdos miesto mokyklų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinė taryba bei Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos švietimo pagalbos specialistai 2018 metų rudenį subūrė gausų būrį bičiulių. Draugėn burtis kvietė tradicija tapęs tarptautinis projektas ,,Draugystės pynė“, kurio tikslas supažindinti mokymo įstaigų bendruomenes su neįgaliųjų problemomis, kviesti bendrauti, padėti bei drauge minėti gruodžio 3-iąją – Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną.

Šių metų draugystės simboliu tapo apyrankė, kuri ne tik apjuosė draugo riešą, bet ir visiems projekto dalyviams priminė draugystės džiaugsmą. Draugauti gali visi, tik reikia nepamiršti, jog draugystė neatsiranda šiaip sau. Ji yra kuriama, auginama, puoselėjama. Projekto iniciatoriai tiki, jog šis projektas padeda kurti draugiškus tarpusavio santykius.

Projekte dalyvavo virš 200 ugdymo įstaigų bei 5 lituanistinės mokyklos: Baltarusijos Pelesos vidurinė mokykla lietuvių mokomąja kalba, Airijos Carrickmacross lituanistinė mokykla ,,Saulės Zuikučiai“; Airijos, Korko lituanistinė mokykla ,,Banga“, Airijos Limerick lituanistinė mokykla „Baltija“, Airijos Beech Hill mokykla.

Džiugu, kad projektas sulaukė tokio didelio susidomėjimo ir įgavo daugiau spalvų. Vieniems tai buvo pamoka išmokti skirtingų apyrankių technikų, kitiems galimybė apyrankes pristatyti GERUMO akcijose, o gautus pinigėlius panaudoti kilniems tikslams. Svarbiausia, jog visi dalyviai gavo pamoką apie draugystę. Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje sutarėme, jog kiekvienas apyrankės karoliukas, žiedelis, sagelė – tai draugas, o draugai, kaip ir karoliukai, visi skirtingi bei ypatingi! Šiandien puošiamės ne tik apyrankėmis, bet kartu kuriame gyvą draugystės sieną iš brangių projekto dalyvių atsiųstų nuotraukų, kuriose įamžinta bičiuliška šiluma. Nuotraukų parodą iš projekto galima pamatyti Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje.

Back to top